Linjavaihde.net forum
Simulaattorit => Sisällöntuotto => Aiheen aloitti: kristian - Huhtikuu 29, 2025, 14:34:23
-
Tässä olis nyt uutta rataa:
Joensuusta - Pieksämäkeen ja myös Ilomantsin rata samassa paketissa.
Rata tulee jatkumaan tulevaisuudessa Nurmekseen ja edelleen Kontiomäelle, tuskin kumminkaan valmistuu vuoden sisällä. Alkuperäisen rataprojektin oli aloittanut Aarre Hytönen, Joensuu-Pieksä ja Ilomantsi, mutta kiinnostuksen loputtua jatkuu projekti nyt meillä muilla tekijöillä. 8)
HOX! Toimii vain Trainz 22
-
Tuli tehtyä ajotehtävä tälle radalle. Leppoisa kiskobussiajelu Joensuusta Pieksämäelle aamutuimaan H720:llä. Sessio sisältää aikataulun ja ajanmukaiset kuulutukset. Sessio käyttää Dm12 vihreää versioita, uudella ohjaamolla varustettua Sr2:ta ja IC2 vaunustoja. Kaikki session vaatima pitäisi olla ladattavissa Linjavaihteelta, ja jos omaat radan toimivana, niin ei muuta kuin ajelemaan. :)
Lataus: https://www.mediafire.com/file/c9c2d2x7x74eb4y/Kiskobussivuoro_H720_Jns-Pm.cdp/file
-
Tässäpä toinen ajotehtävä, jossa tällä kertaa mennään Taajamajunalla H723 Pieksämäeltä Joensuuhun.
Sessio sijoittuu yli kymmenen vuoden taakse, junakokoonpanot on vähän erilaisia kuin nykyään, muuta junaliikennettä on myös reilummin, kuten ennen olikin. ;D
Lataus:
https://www.mediafire.com/file/39aru7pmhj2tkdd/Taajamajuna+H723+Pm-Jns.cdp/file